Haberler

Termal kaynaklardan temiz enerji sağlayan jeotermal, yenilebilir enerji kaynakları arasında her geçen gün daha fazla önem kazanıyor.

19 – 21 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek Expo Geotermal İzmir - 5. Jeotermal Enerji Teknolojileri & Ekipmanları Fuarı, jeotermal alanındaki uluslararası firmaları ve markaları buluştururken, yeni ve teknolojik ürünleri de görme ve inceleme fırsatı sunuyor. Standart Pompa da hydropower, SKM-K Re-Enjeksiyon Pompası ve SCP-HT Kuyu Başı Pompası gibi inovatif ürünleriyle bu fuardaki yerini alıyor.

GT’2018 Geothermal Turkey - Türkiye Jeotermal Çalıştayı ve Kongresi, Jeotermal Enerji sektörünün gelişimine katkıda bulunmak üzere sektörel gelecek planı ve teknolojik yenilikleri konuşmak üzere 11 Nisan'da Ankara'daki Bilkent Otel’de başlıyor.

Standart Pompa AR-GE Müdürü Cezmi Nurşen’in de "Jeotermal Uygulamalarda Reenjeksiyon Pompalarında Kademeli Pompaların Avantajları ve Hydropower" konulu bir konuşma yapacağı etkinlik, Standart Pompa tarafından destekleniyor.

ISK-Sodex'te
görüşmek üzere!

Sektördeki son trendleri ve gelişmeleri takip etmek isteyenlerin buluştuğu ISK-SODEX İSTANBUL, bu yıl da tüm hızıyla başlıyor.

Yangın söndürme sistemleri, jeotermal uygulamalar için geliştirilmiş SCP-HT pompaları, petrol endüstrisi için tasarlanan API 610 ve enerji verimliliği yönetmeliğine uygun Eco Serisi gibi birçok ürünle Standart Pompa da fuardaki yerini alıyor.

Keşfetmek isteyen herkesi 7-10 Şubat tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’ndeki standımıza bekliyoruz.

Standart Pompa, üretimini gerçekleştirdiği uluslararası standartlara uyumlu yangın pompası sistemleri ile ihracat projelerine devam ederken, global pazara sunduğu yüksek verimli, uzun ömürlü ve uluslararası yangın yönetmeliklerine uyumlu çözümleriyle sektörünün en iyi tedarikçileri arasında tercih edilmeye devam etmekte.

Aşındırıcı malzeme içeren su aktarımında Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu (TKİ), Garp Linyitleri İşletmesi Müessesesi Müdürlüğü’nün tercihi Standart Pompa oldu.

TKİ Garp Linyitleri İşletmesi Müessesesi Müdürlüğü tarafından toplam 4 adet sipariş edilen, madencilik sektörünün zorlu çalışma koşullarına maksimum uyumluluk sağlaması için geliştirilen SKM-K 150/8 serisi pompaların teslimatı Standart Pompa tarafından tamamlandı.

Standart Pompa tarafından üretimi gerçekleştirilen ve petrol, petrokimya, enerji gibi ağır hizmet uygulamaları esnasında transfer edilen düşük ve yüksek yoğunluklu petrol ürünlerinin aktarımı için kullanılan API 610 OH-2 (11th edition) pompalar, MSB Akaryakıt İkmal ve NATO POL Tesisleri İşletme Başkanlığı Gelibolu Tank Çiftliği’nde kullanılmaya başlandı.

Standart Pompa petrol, petrokimya, enerji, maden ve demir-çelik gibi ağır hizmet sektörlere verdiği hizmet kapsamını hergün genişleterek artırıyor. Katma Değeri yüksek gelişmiş ülkelerden ithal edilen ürünlerin Türkiye'de tasarımı ve üretimi için know-how oluşturuyor. Bu ürünlerden bir tanesi de Amerikan Petrol Ensititüsü (API) standartlarına göre tasarlanan SPO serisi ağır hizmet pompalar. API 610 standardı 11. sürümüne göre tasarlanmış pompalar Milli Savunma Bakanlığı NATO Akaryakıt Tank Çiftliği projesinde yerini aldı.

IFAT Eurasia 2017; su ve atık su arıtımı, biyoenerji, ayırma, geri dönüşüm sistemleri, geri kazanım ürünleri, yenilebilir enerji teknolojiler ve yenilikler sergilendi. Bu yıl ülkemizde ikincisi düzenlenen IFAT Eurasia 2017 Çevre Teknolojileri fuarı başarı ile tamamladı. Devlet kurumlar, Su idareleri,Belediyeler, Mühendislik ve İnşaat firmaları ve Özel Şirket temsilcileri Standart Pompa standını ziyaret ederek su ve atık su teknolojileri açısından en son gelişmeleri inceleme şansı buldular.

JEOTERMAL TEKNOLOJİDE STANDART’LAR YENİDEN BELİRLENİYOR.
Yenilikçi ve çevreci çözümleriyle doğaya verdiği değeri her alanda gösteren Standart Pompa, bu defa JESDER GT'17 Jeotermal Türkiye Kongresi’nde yerini aldı.
Hem sponsorluk desteğimizle hem de konuşmacı olarak katıldığımız kongre, Türkiye’de jeotermal enerji alanındaki gelişmeleri masaya yatırdı. Etkinlik kapsamında İş Geliştirme Yöneticimiz Hamdi Nadir Tural da Jeotermal Santrallerde Pompa Teknolojisi üzerine bir oturum gerçekleştirerek, katılımcılara bu konudaki inovatif gelişmelerden bahsetti.

Müşteri odaklı yaklaşımla, her türlü ihtiyacı mümkün olduğunca karşılamaya çalışan Standart Pompa müşterilerine “Mobil Pompalama Sistemleri” ile farklı sistem yaklaşımları sunmaktadır. Özellikle Yangın Sistemleri, Madencilik, Tarımsal Sulama, Bina Sistemleri ve Endüstriyel Tesisler’de kullanılmak üzere tasarlanan “Mobil Pompalama Sistemleri” yüksek güvenilirliği, kolay montajı, kompakt tasarımı ve bakım kolaylığı ile ön plana çıkmaktadır. Ayrıca “Mobil Pompa Ünitesi” ile dış ortam koşullarına karşı da koruma sağlanarak ek bir pompa odası yapmaya gerek kalmamaktadır.